MUDr. Jakub Kníže Atestovaný plastický chirurg

Estetická chirurgie

Formování postavy pomocí liposukce

Liposukce je chirurgický zákrok, při kterém je odsáváno nadbytečné množství tuku z podkoží.

Doba hojení a omezení
Jak dlouho budu doma?
1-7 dní
Kdy mohu vykonávat kancelářskou práci?
zhruba za týden
Kdy mohu vykonávat běžné domácí práce?
dle typu výkonu za 1-2 týdny
Kdy mohu sportovat?
po 6-8 týdnech
Pro koho je zákrok určen?

Pro ženy i muže, které trápí nadbytečné množství tuku, které je lokalizované v typických problematických partií těla, jako je spodní břicho, boky, stehna…Liposukce není metoda určená k léčbě celkové obezity. Pakliže trpíte větší nadváhou nebo obezitou, je nejprve nutná redukce váhy a po té je možné ošetření problematických partií pomocí liposukce.

Jak zákrok probíhá?

Zákrok probíhá většinou pomocí tzv. tumescenční techniky liposukce, při které je podkoží v ošetřované lokalitě napuštěno speciálním liposukčním roztokem v množství větším, než je předpokládaný objem odsávaného tuku. Ošetření menších lokalit lze provézt v místním znecitlivění (lokální anestézii), větší oblasti je nutné ošetřit v celkové anestezii za hospitalizace. Tuk je během operace odsáván z drobných bodových incizí za pomocí liposukčních kanyl. Na závěr výkonu se větší incize zašijí, menší se mohou ponechat ke spontánnímu zhojení. Ranky se kryjí sterilním krytým a na ošetřené lokality je aplikováno kompresní prádlo.

Jaký je režim po výkonu?

První den po zákroku je proveden převaz. Od druhého pooperační dne lze zpravidla ošetřené lokality sprchovat, ranky je nadále nutné krýt sterilním krytím nebo náplastmi. Kompresní prádlo je nutné nosit minimální po dobu 6 týdnů a dále dle doporučení operatéra. Samozřejmostí je klidový a šetřící režim.

Jak je zákrok a pooperační období bolestivé?

Bolesti po zákroku bývají minimální. Po propuštění do domácího ošetřování si v případě občasného pobolívání vystačíte s běžnými analgetiky (paralen, ibalgin). V případě, že by se objevily větší bolesti, teploty nebo jiné obtíže, je nutná kontrola operatérem.

Zpět na spektrum operací

Web stvořil Jakub Kníže s pomocí těchto šablon Download Website Templates